Proudem
home O nás Stanovy Kontakty Diskuse Rozdílné Rytmy 31. 07. 2019   aktualizace
Podpořili nás

Slovak - Czech Women´s Fund Navštivte nás na Facebooku Global Fund for Women

Partneři

iGirls.cz Color Planet


7.10.2008 Ve dnech 8. – 11. října 2008 bude probíhat v Ústí nad Labem 4. ročník mezinárodního filmového festivalu Femina Film 2008 s tématem ženy a sport.

V loňském roce Femina film nabídl převážně dokumenty režisérek nebo o ženských hrdinkách, jejich zkušenostech a problémech. Letošní čtvrtý ročník bude bohatší na hrané snímky nejen z české produkce. Bohatě budou zastoupena také německá, francouzská či jihoamerická díla autorek či režisérů, kteří se rozhodli vyprávět o ženských osudech. Femina film 2008 také nově přichází s tematickou sekcí, která bude každoročně zasvěcená jiné oblasti a bude otevřena také nesoutěžním snímkům. Letos se tedy skrze téma „ženy a sport“ podíváme, jak ženy mohly či nemohly v historii i dnes uplatňovat své touhy po sportovní aktivitě jako svobodném využití svého volného času, nahlédneme do osudů slavných šampiónek, i do zákulisí sportovní mašinérie.

Proč navštívit festival

Ptejme se: dokázali bychom vyjmenovat víc jak deset režisérek? Na kolik hlavních ženských filmových hrdinek bychom si teď vzpomněli? Vídáme častěji filmy o mužském přátelství či dobrodružství nebo o ženách a jejich životech? Jestli Vás alespoň trochu znepokojuje, že ani na jednu z otázek si upřímně nedovedete odpovědět ve prospěch autorek, hrdinek a jejich osudů, pak je tu pro Vás Femina Film - festival filmů o ženách a od žen.

Sylva Poláková, umělecká ředitelka festivalu

Zdroj: FeminaFilm