Proudem
home O nás Stanovy Kontakty Diskuse Rozdílné Rytmy 13. 10. 2014   aktualizace
Podpořili nás

Slovak - Czech Women´s Fund Global Fund for Women Navštivte nás na Facebooku

Partneři

iGirls.cz Color Planet


Zítra začíná FEBIOFEST

26.3.2009 Tradiční mezinárodní přehlídka filmů, kde jsou zastoupeny i gay a lesbické snímky, začne už zítra v Praze. Rozhodně si nenechte ujít bohatou nabídku a různorodost filmů.

Jednotlivé sály jsou rozděleny tématicky, což Vám může být nápomocno ve výběru filmů. Je například kino: Asijské, Latinské Ameriky, osobností, Francouzské nové vlny, extrémů a mnoho dalších. Tento rok kino s LGBTIQ tématikou nese název Color Planet. V sále s tímto názvem si rozhodně nenechte ujít snímek BABY FORMULA, který je na programu v Praze už tuto neděli 29. 3. v 16.15 hodin a 2. 4. v 18.45 hodin.

Baby Formula

Baby Formula

Základem filmu byla myšlenka o nemožnosti dvou milujících se lidí mít vlastní dítě. Ne proto, že by nemohli, ale protože to nejde. Alison Reidová jako dokumentaristka vstupuje do soukromí dvou žen, kterým se díky experimentu s kmenovými buňkami podařilo tuto bariéru překonat. Athena musí svou rodinu připravit na neočekávanou situaci a Lilith se vyrovnává s destruktivním vlivem alkoholu na její dva tatínky. Situace otevírají běžné problémy spojené s těhotenstvím: kdo ze dvojice má porodit dítě, zdravotní stav dítěte atd. Zazní také úvahy o tom, zda lze muže vynechat z aktu plození. Komedie otevírá i velice univerzální otázky po smyslu života. Postavy Lilith a Atheny pocházejí z režisérčina krátkého filmu Succubus (2006).
Zdroj: FEBIOFEST