Proudem
home O nás Stanovy Kontakty Diskuse Rozdílné Rytmy 13. 01. 2020   aktualizace
Podpořili nás

Navštivte nás na Facebooku Global Fund for Women Slovak - Czech Women´s Fund

Partneři

iGirls.cz Color Planet


2. tisková zpráva eLnadruhou

6.5.2009 15. ročník eLnadruhou pod záštitou místopředsedkyně Strany zelených, Kateřiny Jacques a s podporou bývalé ministryně pro menšiny a lidská práva, Džamily Stehlíkové

Praha, 6. května 2009 přípravy na eLnadruhou – NEJEN lesbický kulturní festival jsou v plném proudu a za necelý měsíc vše vyvrcholí, jak již bylo předesláno v tiskové zprávě z 15. dubna 2009. K dnešnímu dni bychom navíc chtěli zveřejnit milou novinu, a to, že záštity se pro letošní 15. ročník zhostí místopředsedkyně Strany zelených, Kateřina Jacques.

 

Snahy organizačního týmu občanského sdružení eLnadruhou vzaly za své a byly navíc podpořeny dvěma významnými politickými činitelkami. Jak již bylo v případě festivalu v minulých letech zvykem, zpravidla pokaždé stála za počínáním našeho organizačního týmu nějaká společensky vlivná osobnost (Jana Bobošíková, Bára Basiková, Helena Dytrtová, Lenka Dusilová, Aneta Langerová, Tiditade, Lili Marlene a mnoho dalších…). Ani v případě letošního 15. ročníku tomu nebude jinak.

 

Ten se totiž rozhodla podpořit svou záštitou místopředsedkyně Strany zelených, Kateřina Jacques. Ač o podporu festivalu, a tím i LGBTQ menšiny, stála Kateřina i v předchozích dvou letech, až letos se konečně podařilo eliminovat veškeré případné překážky a celé dění týkající se záštity se může dát do pohybu.

 

Z jednání s paní místopředsedkyní vyplynulo nakonec i to, že kromě smluvené záštity se dostaví i na samotné zahájení festivalu, které se uskuteční 20. května 2009 ve spřátelené Café Therapy.

 

Rovněž bychom ještě chtěli dodat, že na pomyslnou startovní čáru festivalu vstoupí i bývalá ministryně za menšiny a lidská práva, Džamila Stehlíková, která se i přes ukončení ministerského postu stále zajímá o LGBTIQ komunitu a snaží se ji podporovat a být nápomocna, což dokazuje především svou aktivní účastí na významných akcích pořádaných zastánci a aktivisty s touto komunitou spjatými.

 

Závěrem bychom chtěli poděkovat všem, kteří se nějakým způsobem podílejí na zviditelnění a integraci menšin do většinové společnosti.

 

V případě zájmu o další informace se obracejte na tiskovou mluvčí sdružení, Andreu Vašákovou (andrea@elnadruhou.cz), nebo navštivte webové stránky festivalu (www.eLnadruhou.cz).