Proudem
home O nás Stanovy Kontakty Diskuse Rozdílné Rytmy 13. 01. 2020   aktualizace
Podpořili nás

Global Fund for Women Navštivte nás na Facebooku Slovak - Czech Women´s Fund

Partneři

iGirls.cz Color Planet


10.2.2006 Zákon o registrovaném partnerství pro osoby stejného pohlaví je podle prezidenta Václava Klause tragickým omylem. Podle něj je to pokus získat určitá privilegia, výsady a výhody, pro něž není vůbec žádný společenský důvod. Klaus to řekl v rozhovoru pro Ml

"Já proti nim zásadně protestuji," řekl MfD. Podle něj jsou výsady poskytovány manželstvím díky tomu, že jde o vytváření rodiny a vychovávání dětí. "Nic takového v homosexuálním vztahu není. Proto opakuji, není sebemenšího důvodu, aby stát jakoukoliv tuto výsadu poskytoval," uvedl.

Zákon byl schválen po mnoha sporech. Podle MfD Klaus zřejmě příští týden zákon vrátí sněmovně. Čeští homosexuálové by se tak zákona vůbec nemuseli dočkat, i když k němu mají nyní blízko. Pro zákon původně bylo 86 poslanců, nyní by se jich muselo najít 101.

Premiér Jiří Paroubek míní, že Klausovo veto by bylo projevem malé svobodomyslnosti.

"Odbor styku s veřejností Kanceláře prezidenta republiky mi oznámil, že k 8. únoru dostal 374 vášnivých výkřiků nepodepisujte a jenom osm názorů podepisujte. To bychom, myslím, všichni také měli brát v úvahu," řekl MfD Klaus.

Zákon podle listu podporuje většina veřejnosti.

Zdroj: ČTK