Proudem
home O nás Stanovy Kontakty Diskuse Rozdílné Rytmy 13. 01. 2020   aktualizace
Podpořili nás

Slovak - Czech Women´s Fund Navštivte nás na Facebooku Global Fund for Women

Partneři

iGirls.cz Color Planet


30.11.2009 Dobrý den všem, rády bychom vás za Holky v Brně pozvaly na dvě akce v příštím týdnu v Brně a to krátké veřejné shromáždění 30. listopadu a 1.prosince na Den boje proti AIDS.

30.11. 2009 v 16.00 na Malinovského náměstí proběhne krátke veřejné shromáždění na podporu petice proti popravám tří mladíků v Íránu.
Pokud jste petici ještě nepodepsali (níže odkaz na Colourplanet, kde je ke stažení) a neodeslali petičnímu výboru, máte v pondělí poslední možnost se připojit

Z Tiskové zprávy - více ZDE.

V pondělí 2009 pořádají Queer parade Brno a brněnská skupina Amnesty International veřejné shromáždění (16.00 na Malinovského náměstí) na podporu petice požadující upuštění od poprav tří íránských mladíků odsouzených pro homosexuální chování a jako urgentní apel k dodržování mezinárodních úmluv.

Mladíci z Íránu se údajného chování dopustili – nezávisle na sobě – v době nezletilosti a po diskutabilním odsouzení s nedostatkem svědků byli drženi ve vazbě do věku plnoletosti, přičemž proti jejich popravě protestují organizace na celém světě právě v této době. Popravy lze čekat každým dnem.

Českou verzi petice sepsanou 11. 11. 2009 aktivisty v Praze za podpory Jiřího Hromady a vystavenou například na internetovém portálu Colourplanet, se rozhodly šířit také brněnské organizace, které chtějí krátkou veřejnou demonstrací rovněž symbolicky ukázat, že osud lidí v jiných částech světa nemůže a nemá být lhostejný ani nám ve svobodné střední Evropě. Celá zpráva na www.queerparade.czPřijďte zapálit světelnou stužku na připomínku světového Dne boje proti AIDS.

1. prosince 2009

Sraz: 19.00 na Pellicově ulici - u dětského hřiště pod Špilberkem
Od 20.00 v Marcus Gallery připomínkový večer.

Přineste svou svíčku a znovuposkládejte stuhu!

V Pellicově ulici bude vyskládána stužka ze zapálených svíček. Ta se postupně rozebere a buď chůzí nebo během se dopraví do Marcus Gallery. Pozor, aby vám svíčka nezhasla!!

Další program:

Celý den se budou prodávat benefiční stužky v brněnských ulicích: výtěžek akce bude věnován Domu světla v Praze.

Večer po 20 hodině je v Marcus Gallery vzpomínkový večer za oběti nemoci AIDS podporované Rotaract Club Brno

Pořádá: Queer parade Brno, Kluci.info, Marcus Gallery, Holky v Brně

Podpora: Rotaract Club Brno a Dům světla Praha