Proudem
home O nás Stanovy Kontakty Diskuse Rozdílné Rytmy 13. 01. 2020   aktualizace
Podpořili nás

Global Fund for Women Navštivte nás na Facebooku Slovak - Czech Women´s Fund

Partneři

iGirls.cz Color Planet


22.2.2006 Mladí sociální demokraté (MSD) informovali o záměru uspořádat pochod na podporu zákona o registrovaném partnerství. Akce nazvaná "Od Václava k Václavovi" je naplánována na pátek 24. února od 16.00 hodin. Sraz účastníků je u sochy sv. Václava a trasa po

"Smyslem akce je, aby lidé, kteří mají stejný názor, měli možnost ho vyjádřit a to formou protestního pochodu. Zároveň však také ukázat, že poslanci budou muset přehlasovat veto prezidenta, protože tu existuje mnoho lidí, který tento problém trápí a nějak ovlivňuje v jeho osobním životě," uvedl Jan Cihlář, jeden ze spoluorganizátorů akce, a dodal: "Nebude to nic politického. Je jedno, kdo by byl prezident a z jaké politické strany. My se chceme zeptat jako běžní občané prezidenta naší země, proč to nepodepsal."

Akci neorganizuje Gay a lesbická liga ani žádná jiná z organizací gayů a leseb, přesto pořadatelé z MSD podle vlastního vyjádření účast homosexuálních párů i jednotlivců uvítají.

Pondělní Právo o pochodu píše: "Mladí soc. dem. se rozhodli podpořit homosexuály a zákon o registrovaném partnerství v pražských ulicích. Zároveň budou protestovat proti vetu prezidenta Václava Klause. 'Pochod od Václava k Václavovi' začíná v pátek 24. února v 16 hodin na Václavském náměstí a jeho účastníci zamíří na Hradčanské náměstí. 'Vážení přátelé, kamarádi, je čas vyrazit do ulic!' svolávají se e-mailem Mladí soc. dem. Na pátek 24. února se na Staroměstské náměstí chystá protest některých lékařů a lékárníků proti ministrovi zdravotnictví Davidu Rathovi. Ten se naopak těší podpoře Mladých soc. dem. a trasa jejich pochodu může vést právě přes místo demonstrace."
Leták k této akci naleznete
zde.

Zdroj: Gay a lesbická liga