Proudem
home O nás Stanovy Kontakty Diskuse Rozdílné Rytmy 13. 01. 2020   aktualizace
Podpořili nás

Navštivte nás na Facebooku Slovak - Czech Women´s Fund Global Fund for Women

Partneři

iGirls.cz Color Planet


Výzkum čichu

24.1.2011 Oslovila nás antropoložka z Fakulty humanitních studií UK, která nás požádala o zveřejnění a vyzvání k účasti na zajímavém projektu

O co jde?
Výzkum vychází zpředešlých studií, podle nichž mají ženy citlivější čich než muži. Předpokládáme, že by na čichové schopnosti (tj.nacitlivost a schopnost rozlišování různých vůní)mohla mít vliv sexuální orientace, zkušenosti s vůněmi vdětství a osobnostní profil jedince.

Koho potřebujeme?
Výzkum se týká mužů a žen všech sexuálních orientací a momentálně potřebujeme zejména lesbické ženy a homosexuální muže ve věku od 18 do 35 let.

Jak výzkum probíhá?
Citlivost čichu každého účastníka je testována pomocí standardizovaných čichových per. Další fází jsou dotazníky zaměřené zejména na zkušenosti s různými vůněmi od dětství až dodospělosti a osobnostních a rakteristiky. Výzkum je zcela anonymní, data budou zpracovávána kvantitativně, tj. žádné individuální výsledky či odpovědi nebudou zveřejněny.

Kdo výzkum provádí a jak se lze přihlásit?
Výzkum je společným projektem Mgr. Jaroslavy Valentové, PhD. a Mgr. Lenky Novákové z Katedry antropologie FHSUK. Přihlásit se lze tím, že napíšete mail JarceV.: jarkavalentova@email.cz, na niž se můžete obracet s jakýmikoliv dotazy.

Kde výzkum probíhá?
Výzkum probíhá na Katedře antropologie FHSUK v Praze, Husníkova 2075, poblíž metra Hůrka a zabere cca hodinu. Testovat můžeme i jinde, záleží na domluvě.

Odměnou je participace v zajímavém projektu a 300,-
www.fhs.cuni.cz/etologie