Proudem
home O nás Stanovy Kontakty Diskuse Rozdílné Rytmy 13. 10. 2014   aktualizace
Podpořili nás

Navštivte nás na Facebooku Global Fund for Women Slovak - Czech Women´s Fund

Partneři

iGirls.cz Color Planet


DeStyl Q

2.3.2011 DeStyl - 5x jemně destilovaný design a styl. Vysílání ve čtvrtek 3. 3. ve 22.50 hodin, jak jinak než na ČT2.

V zítřejším díle se můžete těšit na queer návrháře, na křehký český design, na queer i nequeer porcelán, českého Galliana a v neposlední řadě na módní-nemódní přehlídku.

Móda je obecně vnímána spíše jako doména gayů. Karl Lagerfel, Yves Saint Lorain, Versace, Tom Ford, Mark Jacobs, Alexander MC Queen - všichni tito návrháři byli gayové. Jak moc se jejich tvorba odlišuje od těch ostatních?

Ondřej Batoušek je mladý designér porcelánu, který překvapil svým posledním modelem vázy Bleskovky a dekorace v podobě květáku s nožičkami. Jak se dostal k tvorbě těchto objektů? Jak moc je jeho umění queer a kde se vlastně inspiruje?

U nás v Čechách se někdy Josefu Klírovi říká český Galliano. Ale je opravdu tento přední český návrhář tak extravagantní? Co navrhuje nejraději? Nedávno spojil své jméno s designem porcelánu. Jak moc je velký rozdíl mezi navrhováním designu pro porcelán a pro šaty? Koho obdivuje, kde bere inspiraci a koho by rád oblékl?

Projekt Kolouchův sen tvoří dvojice Hana Poislová a Michaela Huffsteter. Tvoří modely na pokraji reality. Něco mezi kostýmem a nositelnými šaty. Samy tomu říkají móda-nemóda a posunují tak hranici vnímání oděvu. Jsou jejich modely ještě nositelné? A pro koho je vůbec tvoří?

Na všechny otázky sice odpověď asi nedostanete, ale přesto to bude hodně zajímavé...