Proudem
home O nás Stanovy Kontakty Diskuse Rozdílné Rytmy 13. 10. 2014   aktualizace
Podpořili nás

Slovak - Czech Women´s Fund Global Fund for Women Navštivte nás na Facebooku

Partneři

iGirls.cz Color Planet


Kolem světa s Q

7.4.2011 Pozor vysílání pořadu Q se opět mění a to z klasického čtvrtka na PÁTEK. Kolem světa se bude vysílat poprvé v pátek 8. dubna ve 23.20 hodin na ČT2.

Qčko se tentokrát vydává na filmovou cestu kolem světa.

Navštívili jsme mezinárodní festival dokumentárních filmů o lidských právech „Jeden svět“ a z jeho programu jsme pro vás vybrali čtyři snímky, které se zabývají prolínáním politiky a života queer lidí v demokratických zemích i bývalých diktaturách na třech kontinentech, ale například i osudy dětských sexuálních otroků ve válkou rozvráceném Afghánistánu.

Uvidíte ukázky z paraguayské rodinné kroniky „Sto osm“, napínavého a velmi osobního filmu režisérky Renate Costa a letošního festivalového vítěze.

O malých „Afghánských tanečnících“ jsme si povídali s režisérem stejnojmenného – a velmi šokujícího - dokumentu Jamiem Doranem.

S brazilským novinářem Fabianem Golgem, který před lety podnikal tajný sociologický výzkum mezi členy americké mormonské církve, jsme se podívali na film „8: Mormonský návrh“ o vlivu církve na veřejné mínění a politiku v USA.

A Kateřina Šaldová z české pobočky organizace Amnesty International nám přiblížila situaci v afrických zemích, ve kterých je nařčení z homosexuality používáno mocnými jako zbraň proti politickým odpůrcům. A to nejen v Kamerunu, kde vznikl film „Kamerunský coming out“.