Slovak - Czech Women´s Fund Navštivte nás na Facebooku Global Fund for Women

Partneři

iGirls.cz Color Planet

Běh proti homofobii – 4.ročník

19.5.2011 V sobotu, s třídenním předstihem se konal na pražském Vítkově již tradiční, 4. ročník Běhu proti homofobii, kterého se za eLnadruhou zúčastnila Tereza Mikšaníková i s Gruzinskou a Srbskou delegací.

Tento den jsme si zároveň připomněli výročí narození a úmrtí zakladatele sexuologie, ale i evropského gay hnutí Magnuse Hirschfelda. Běh je zároveň součástí tradičního třetího májového víkendu, kdy se koná celosvětová akce Světlo pro AIDS a jeho organizátory tradičně byly Česká společnost AIDS pomoc a volné sdružení Gaysport.cz..
Tento rok se více než zdvojnásobil počet účastníků a účastnic. Závod dokončilo 22 běžců. Z tohoto počtu byly čtyři ženy a osm mužů veteránů (nad 35 let). Téměř čtvrtinu startovního pole tvořili Slováci, ale byly zastoupeny i jiné národnosti. Mezi účastníky byli i běžci nad 50 let a HIV pozitivní sportovci. Jsme rádi, že jsme znovu mezi námi přivítali i běžce většinové sexuální orientace, někteří se dostavili i se svými fanynkami.
Trasa zaznamenala změnu, byl zrušen úvodní drastický stoupák na Vítkov, čímž se o 600 metrů zkrátila a činila „jen“ 5,5 km. Nelze tedy porovnávat dosažené časy s předchozími výsledky a staly se novými traťovými rekordy.
Máme ale i nové vítěze a to ve všech kategoriích. Celkovým vítězem se stal Karel Tichý, držitel mnoha běžeckých medailí z Eurogames a Outgames (maratón), který dosáhl času 20:11. Jen o pět vteřin za ním skončil Vladimír Růžička, který zároveň vyhrál kategorii veteránů. Vítěz dvou předchozích ročníků Jirka Vlach obsadil bronzovou příčku, rovněž za čas pod 21 minut. Ženskou kategorii vyhrála Katherine Edwards, která časem 24:10 obsadila celkové 11. místo.
Závěrem musíme poděkovat všem pořadatelům včetně exministryně Džamily Stehlíkové, která nejen tradičně převzala záštitu nad akcí a vyhlásila vítěze, ale i sama se aktivně zúčastnila.

Ivo Procházka

Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function mysql_close() in /var/www/elnadruhou.cz/index.php:168 Stack trace: #0 {main} thrown in /var/www/elnadruhou.cz/index.php on line 168