Proudem
home O nás Stanovy Kontakty Diskuse Rozdílné Rytmy 31. 07. 2019   aktualizace
Podpořili nás

Navštivte nás na Facebooku Slovak - Czech Women´s Fund Global Fund for Women

Partneři

iGirls.cz Color Planet


Report z cesty do Srbska

18.10.2011 Díky SCFW jsme měly příležitost navštívit se slovenskými kolegyněmi Srbský festival v městě Novi Sad, který je cca 80km od Bělehradu.

Z úsporných důvodů jsme nevolily letenky, ale na naši Srbskou cestu jsme vyrazily vozem. V Bratislavě Tereza M. přibrala do auta kolegyně Romanu S. a Katy F. a vyrazily reprezentovat Česko - Slovenské zájmy do Srbska. Naše cesta končila až v Bělehradě, kde jsme setrvaly dvě noci u obětavé Zoe, která nás zavedla do organizace Labris Beograd a ženského fondu s názvem: Rekonstrukcija Žensky Fond. Obě organizace působí v Bělehradě.

Také jsme měly opětovně možnost potkat Jelenu a Sandru, se kterými jsme se již setkaly na meetingu v Brně v roce 2008.

V pátek jsme konečně dorazily do lesbické organizace Novi Sad, která pořádala komunitní lesbický festival v krásném zázemí zvaném Black House, později jsme se přesunuly do Art Kliniki, kde bylo oficiální zahájení festivalu a vernisáže. Festival byl pouze dvoudenní a hodně zaměřený na komunitu.

Měly jsme možnost se setkat se zástupkyněmi z Gruzie, Švédska, Izraele, Maďarska a Srbska, což považujeme za velký přínos pro naše občanské sdružení.