Proudem
home O nás Stanovy Kontakty Diskuse Rozdílné Rytmy 31. 07. 2019   aktualizace
Podpořili nás

Slovak - Czech Women´s Fund Global Fund for Women Navštivte nás na Facebooku

Partneři

iGirls.cz Color Planet


Děcka jsou v pohodě

18.10.2011 Tak se nazývá dneššní pořad Q, který odvysílá ČT2 dnes 18. října 1 minutu po půlnoci.

Dnes v „Q“ zakončíme čtyřdílnou sérii věnovanou rodičům, snažících se pořídit si, nebo dobře vychovat dítě, přestože jsou oba stejného pohlaví, nebo na to jdou prostě jinak.

Nakoukneme ke dvěma lesbickým párům a jejich vysněným potomkům, nebo do domácností mužů na mateřské. Pozveme vás také na blížící se queer filmový festival Mezipatra a představíme vám fenomén populárního bulharského zpěváka Azise.

Petra a Helena
Z lásky Petry a Heleny a kapičky darovaného spermatu se narodila krásná holčička. Jak ji uvítali její babičky a dědečkové? A je tak jiné být v rodině v pozici gay rodičů?

Jana a Zuzka
Velká láska, potom svatba, dítě - a nakonec rozvod. Tradiční český model, který se, jak uvidíme, nevyhýbá ani lesbickým rodinám. Dokázala si Jana se Zuzkou v takové situaci udržet zdravý rozum? A jak teď vlastně vychovávají společné dítě?

Štěpán Rusín
Se Štěpánem si budeme vyprávět, jak si tento zakladatel pánského pěveckého sdružení Extrémní folklóru Krása našel ženu a jak s ní založil rodinu. Štěpán nám prozradí, jaké to je si jako gay pořídit dítě a také, co na to nyní říká jeho partner.

Otcové v kuchyni
Že všichni čeští muži nesedí jen v hospodě, ale dokáží se postarat i malé děti, nám ukáží dva tatínci, kteří si zkusili roli maminky v domácnosti. Jedním z nich je Honza, klávesista kapely Unifiction, který je s dítětem na mateřské dodnes, druhým tatínkem, který víc času než v práci tráví se synem, je Filip - kuchař a majitel restaurace, pocházející z Holandska.

Mezipatra
Brzy už nás čeká velká kulturní událost, kterou queer filmový festival Mezipatra v Brně a Praze bezpochyby je. Je zase o něco větší než minulý rok, a tak jsme se zajímali o to, co, kromě pořádné porce queer filmů, pro nás letos chystá.

Azis
Přemýšlíte někdy, co vlastně je to být „queer“? Ano, někdy může být oříšek tuhle kategorii přesně definovat. Mnohem lépe jsou na tom například v Bulharsku, kde mají Azise. Vlastním jménem Vasil Trojanov Bojanov patří v Bulharsku mezi superhvězdy. Tenhle bavič a zpěvák chalgy vydal už šest hudebních alb, soutěžil v Eurovizi, kandidoval do parlamentu a v televizní soutěži se stal druhým největším Bulharem současnosti