Proudem
home O nás Stanovy Kontakty Diskuse Rozdílné Rytmy 13. 01. 2020   aktualizace
Podpořili nás

Global Fund for Women Slovak - Czech Women´s Fund Navštivte nás na Facebooku

Partneři

iGirls.cz Color Planet


CESTA setkání v Táboře

3.12.2008 V sobotu 29. listopadu 2008 se v mezinárodním kulturním centru CESTA v Táboře setkala neformální Pracovní skupina pro otázky sexuálních menšin při úřadě vlády ČR pro lidská práva a organizační výbor PFQPT,

který prezentoval připravovanou QP v Táboře v roce 2009. Setkání se zúčastnili: Jolana a Bára za Holky v Brně, Mirek za kluci.cz, Hanka za jihočeskou Lambdu, Lucie, Slavomír a Martina za pracovni skupinu, Markéta za LePress, Hilary, Petra, Katka a Eva za PFQPT a Tereza za eLnadruhou o. s. Termín QP je stanoven na 20.6.2009 v Táboře. Ptáte se proč v Táboře? V Táboře proto, že je důležité prosazovat LGBTIQ komunitu i v menších městech a ne jen v Praze či Brně. QP v Táboře che především oslavovat LGBTIQ komunitu, podpořit jí a nabídnout prostor formou prezentací jednotlivých organizací ať už v podání workshopu či informačních stánků. LGBTIQ komunita se může těšit na PRŮVOD který povede městem Tábor včetně alegorických vozů, FESTIVAL, který bude probíhat na louce u Ctiborova mlýnu v kterém sídlí CESTA, (která nabizí velmi dobře vybudované zázemí) a závěrečnou PÁRTY v prostorách které pojmou až 1000lidí.
Více informací o QP v Táboře naleznete ZDE.

Dalším smyslem návštěvy v Táboře bylo předání Vámi navrhovaných změn, které vytvořila Monika Benešová k připravovanému Návrhu na změny v občanském zákoníku. Tereza předala zástupkyni Pracovní skupiny pro otázky sexuálních menšin při úřadě vlády ČR pro lidská práva všechny (do té doby doručené na adresu L2 ) připomínky, názory a navrhované změny s tím, že Lucii informovala o kavárním stolku, kde se tato problematika řeší a diskutuje se o ní.
Bohužel Návrh na změnu v občanském zákoníku jsou prozatím tak trochu v mrtvém bodě. Už delší dobu se připravuje a má jít do poslanecké sněmovny, ale zatím se tak neděje. Je klidně možné, že námi navrhované změny budou bezpředmětné, protože uváděné paragrafy možná budou seškrtány ba i vyškrtnuty. Osobní působení na naše poslankyně/poslance bude nejvíce efektivní v době, kdy Návrh na změnu v občanském zákoníku bude ve sněmovně a poslankyně/poslanci budou v ten konkrétní čas řešit konkrétní problém. Apelovat v tomto období na poslankyně/poslance bude pro aktivistky/aktivisty velmi náročným  úkolem a to hlavně z časových důvodů obou zmíněných stran.