Proudem
home O nás Stanovy Kontakty Diskuse Rozdílné Rytmy 13. 01. 2020   aktualizace
Podpořili nás

Global Fund for Women Slovak - Czech Women´s Fund Navštivte nás na Facebooku

Partneři

iGirls.cz Color Planet


3. tisková zpráva QP Tábor

20.4.2009 20. dubna 2009 vydává Organizační výbor Průvodu a festivalu Queer Pride v Táboře. K dnešnímu dni se do táborského průvodu Queer Pride přihlásilo již 207 účastníků z České republiky a organizátoři s blížícím se datem akce počítají s nárůstem přihlášených.

Do průvodu se lze přihlásit i anonymně prostřednictvím webových stránek www.queerprideparadetabor.cz a narozdíl od zahraniční praxe zdarma. Dosud se registrovalo i 32 dobrovolníků a dobrovolnic z ČR a kolem dvacítky ze zahraničí. Ti nabídli svou pomoc při organizačním zajištěním akce přímo 20. června 2009.
Organizátoři a organizátorky letošní Queer Pride se často setkávají s otázkou, proč bude dějištěm dalšího „Průvodu hrdosti“ právě jihočeský Tábor. Petra Podlahová za Organizační výbor sdělila: „V Táboře se akce odehraje především proto, že jedna z pořadatelských organizací, mezinárodní kulturní centrum na podporu tolerance a porozumění CESTA, sídlí právě v Táboře a podstatná část jeho činnosti se zaměřuje na táborskou komunitu. Také bychom rádi podpořili nově vznikající tradici a sdíleli možnost propagovat akce Queer Pride v mnoha českých městech. V tak malé zemi, jako je Česká republika, je důležité nepostupovat tvorbu komunity pouze hlavnímu nebo větším městům. Je stejně důležité poukázat, že i menší města dokáží svým hlasem podpořit ty, kteří to potřebují.“
Průvod a festival Queer Pride 2009 však svým rozsahem rozhodně překoná hranice Tábora – jsou očekáváni účastníci z Čech, Moravy, Slezska i ze zahraničí. Organizačně za akcí kromě táborské CESTY stojí i pražské sdružení eLnadruhou a Jihočeská Lambda se sídlem v Českých Budějovicích a dosud vyjádřila podporu a zájem o spolupráci řada LGBTIQ organizací a osobností z celé České republiky.

Více o plánované události se můžete dozvědět na webových stánkách www.queerprideparadetabor.cz .

Těšíme se na společnou oslavu.

Průvod a festival Queer Pride v Táboře zaštiťuje MUDr. Džamila Stehlíková a Mgr. Jiří Hromada.