Proudem
home O nás Stanovy Kontakty Diskuse Rozdílné Rytmy 13. 01. 2020   aktualizace
Podpořili nás

Slovak - Czech Women´s Fund Global Fund for Women Navštivte nás na Facebooku

Partneři

iGirls.cz Color Planet


Začal XXXVI. Wintrův Rakovník

15.3.2012 Opět se vracíme k pozvánce na výběr amatérského divadla, který Wintrův Rakovník bez pochyb nabízí. Divadelní přehlídka nabízí sedm představení ve čtzyřech dnech.

Čtyřdenní přehlídku Wintrův Rakovník včera odstartovala v divadle J. K. Tyla Rakovník hra Požírači leknínů. Žatecký soubor Opera Žatec si zvolil velmi moderní a aktuální téma, které snad přivede do divadla mladé diváky, jak řekl sám autor hry Jaroslav Wagner.

Požírači leknínů, Opera ŽatecV samotné hře jsme se mohli setkat hned s několika ústředními postavami, které spojovala jedna společná cesta a to únik od reality. Z počátku hry by se mohlo zdát, že rozpoznání reality od virtuálního světa bylo poněkud komplikované a náročné, ale po dosednutí všeho podstatného se i méně náročnému divákovi mnoho vyjasní.
Postava Hubené Markéty (Romana Valešová), která divákům byla nabídnuta jako stěžejní postavou, byla později přebrána Hynkem Šefrtem v podání Vladimíra Valeše, což zmínila i odborná porota na rozboru. Game over, smrt, neboli jednatelku společnosti ztvárnila přesvědčivá Soňa Svobodová. Vanda (Jarmila Šmídlová) s Blankou (Dagmar Štrossová), které představovaly lesbický pár mohly více využít svého hereckého potenciálu, ale i tak svůj nelehký úkol zvládly. Kostým obou postav byl velmi vhodně zvolen a bylo znatelné, že režisér (Jaroslav Wagner) těmto postavám věnoval patřičnou pozornost a citlivě je zasadil do svého příběhu za což mu patří dík. Na konec to nejlepší, kterým byl bez pochyby Václav Rampas, který ztvárnil roli Karla Smetany alias Přikryl a ochránce Markéty Germanus  v podání věrohodného Martina Štrosse.

Více o celém programu Wintrova Rakovníku naleznete ZDE.

Více o souboru naleznete ZDE.